Підвищуємо рівень обізнаності населення

Можливості здобуття освіти дітей

з особливими освітніми потребами шкільного віку

в Шосткинській територіальній громаді

У нашій громаді завжди приділялась велика увага навчанню дітей з особливими освітніми потребами. У 2018 році розпочав роботу інклюзивно-ресурсний центр, основними напрямками роботи якого є виявлення, проведення психолого-педагогічної комплексної оцінки та методичний супровід навчання дітей, які мають освітні проблеми, що забезпечує якісну підтримку «особливих» дітей. Для них існує декілька форм здобуття освіти: спеціальні освітні заклади, педагогічний патронаж та інклюзивне навчання.

Для дітей з особливими освітніми потребами шкільного віку вже багато років працює Шосткинська спеціальна школа І-ІІ ступенів № 10, у якій за спеціальними програмами навчаються діти з інтелектуальними та складними порушеннями, наповнюваність класів – від 8 до 12 учнів.

Переваги перебування дітей у спеціальній школі:

- корекційна спрямованість процесу навчання;

- систематичні заняття з педагогічними працівникам (вчитель-логопед та практичний психолог);

-  функціонує група подовженого дня.

Для дітей з ООП організується індивідуальне навчання (педагогічний патронаж) за медичними показниками. Процедура організації педагогічного патронажу в закладі загальної середньої освіти складається з наступних кроків:

1 крок. Подання батьками заяви та лікарської довідки про організацію індивідуального навчання, висновку інклюзивно-ресурсного центру;

2 крок. Директор навчального закладу видає наказ про організацію педагогічного патронажу та склад психолого-педагогічної команди супроводу.

За умови якщо дитина може перебувати в колективі класу, у батьків є можливість обрати інклюзивне навчання. Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912).

Для відкриття інклюзивного класу, батькам необхідно написати заяву директору обраної школи та надати висновок інклюзивно-ресурсного центру з відповідними рекомендаціями.