Рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів

у приміщенні інклюзивно-ресурсного центру на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

 

 1. Вхід відвідувачів до приміщення центру дозволяється в масці, щоб були покриті ніс та рот, за попередньою домовленістю за умови відсутності ознак респіраторних хвороб. Телефон для запису 097-1501070.

 2. Температурний скринінг дітей та осіб, що їх супроводжують, проводять педагогічні працівники на вході у приміщення з занесенням показників у відповідний журнал.

Діти та/або особи, що їх супроводжують, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, до комплексного вивчення та корекційно-розвиткових занять не допускаються.

 4. Під час проведення комплексної оцінки в кабінетах фахівців, діти та особи, що їх супроводжують, повинні одягати змінне взуття або бахіли.

 5. Під час проведення корекційно-розвиткових занять:

- діти повинні перебувати у змінному взутті або бахілах;

- батьки дітей, або особи, що їх супроводжують, до кабінету фахівця не допускаються. Очікування відбувається за межами приміщення інклюзивно-ресурсного центру.

               Шановні батьки, ми вдячні вам за розуміння. Заходи спрямовані на збереження життя та здоров'я учасників педагогічного процесу.

 

 

       16 червня відновлено роботу інклюзивно-ресурсного центру Шосткинської міської ради Сумської області. Відкриттю центра передувала велика підготовча робота зі створення безпечних умов для відвідувачів: придбані дезинфікуючі матеріали, маски та рукавички, організовано систематичне прибирання, провітрювання тощо. Фахівці центру планують проводити комплексну психолого-педагогічну оцінку можливостей дітей, забезпечивши першочергове вивчення дітей, які розпочинають шкільне навчання в цьому навчальному році та зараховуються до закладу освіти вперше. Прийом відвідувачів проводиться за попереднім записом у визначений час з обов'язковим дотриманням соціальної дистанції, у масках. Проведення корекційно-розвиткових занять плануємо продовжити у вересні.

       Батьки мають змогу розмістити заяву для проведення комплексного психолого-педагогічного оцінювання через автоматизовану систему роботи інклюзивно-ресурсного центру (ircenter.gov.ua).

                                                        

Шановні батьки! Під час карантину фахівці центру розміщували цікаві домашні завдання на сторінках соціальних мереж, надавали рекомендації вам за телефоном. Зверніть увагу, на нашому сайті

з явився новий розділ "Домашні завдання", де ви зможете знайти матеріали для використання вдома від кожного спеціаліста окремо. Успіхів та цікавого спілкування з дітьми!

                    

16 червня 2020 року в умовах дотримання карантинних заходів була відновлена робота Інклюзивно-ресурсного центру з метою проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки дітей для першочергового забезпечення організації навчання дітей з особливими освітніми потребами, які мають розпочинати здобуття освіти в 2020-2021 навчальному році. У результаті інтенсивної роботи фахівцями центру були розроблені подальші освітні маршрути для 176  дітей з особливими освітніми потребами, які будуть навчатися в інклюзивних групах та класах, в групах компенсуючого типу закладів дошкільної освіти та спеціальних закладах загальної середньої освіти міста Шостки, Шосткинського та Ямпільського районів. Рекомендації фахівців інклюзивно-ресурсного центру будуть сприяти забезпеченню рівного доступу дітей до якісної освіти.

Шановні батьки, фахівці ІРЦ роблять все, щоб підтримати вас і ваших дітей під час карантину: телефонують, щоб дізнатись про успіхи та вивчити запити, надають консультації та розміщують цікаві завдання в мобільних додатках, соціальних мережах, на сайті нашого центру в розділі "Домашні завдання". Ми розуміємо, як вам зараз важко, тому хай допоможуть вам поради психолога 

5 СПОСОБІВ ПОКРАЩЕННЯ НАСТРОЮ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ:

1.     Сон. Це найкращий спосіб відновити сили. Тому, дозвольне собі по можливості добре виспатися.

2.     Обійми. Під час обіймів виробляється гормон щастя, підвищується імунна система, покращується особистий емоційний стан та емоційний стан всієї сім'ї. Обійматись рекомендовано не менше 8 разів на день (теорія обіймів В. Сатір). Спробуйте!

3.     Квиток у дитинство. Є одним з найпростіших спосіб позбутися негативних думок та поганого настрою. Достатньо відкрити фотоальбом з Вашими дитячими фото і переглянути всією сім'єю спогади подій того часу, впевнена, дітям це буде також цікаво. А після перегляду фотоальбому можна згадати улюблену гру дитинства і скориставшись нагодою разом пограти.

4.     Лист негативу. Напишіть на аркуші звернення до людини, яка вас образила або зіпсувала ваш настрій, потім позбудьтесь листа (спаліть, порвіть ...). Давши вихід своїм негативним емоціям ви полегшите своє самопочуття.

5.      Аромотерапія. Ефірні олії додають у воду для ванн, використовують в аромолампах, наносятть на певні ділянки шкіри. Правильно підібрані масла зміцнюють фізичне здоров'я та психологічний стан. Але використовувати лише при відсутності протипоказань!

 

 

 

 

Фахівці інклюзивно-ресурсного центру розпочинають розміщувати для батьків рекомендації стосовно занять з дитиною вдома під час карантину. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам підтримати та підвищити рівень розвитку дітей. Рекомендації будуть з домашніми завданнями, іграми, посиланнями на відео. Їх ви зможете знайти на нашому сайті в рубриці "Батьківська сторінка" - "Корекційно-розвиткові заняття".